Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

Search News Posts

anaplatform Data Consultancy
Akıllı Belge İşleme

İleri makine öğrenmesi ile güçlendirilmiş belge işleme

Akıllı Belge İşleme

Akıllı Belge İşleme

Belgeler çeşitli dosya türlerinde, çeşitli biçimlerde gelir ve değerli bilgiler içerir. Çoğu durumda, zaman alan, hataya açık ve maliyetli olan belgeleri manuel olarak işliyorsunuz. Bu bilgileri yalnızca hızlı bir şekilde almakla kalmıyor, aynı zamanda bu belgelerdeki bilgileri alt uygulamalar için de kullanmanız gerekiyor.

Bu zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı olmak için , anaplatform artık sigorta talepleri, ipotekler, sağlık talepleri, sözleşmeler ve yasal sözleşmeler gibi herhangi bir belge biçimindeki karmaşık içerikten bilgi ayıklama konusunda size seçenekler sunuyor.

Akıllı belge işleme, çeşitli belge biçimlerinden verileri yakalayabilen, ayıklayabilen ve işleyebilen yeni nesil otomasyondur. İlgili bilgileri sınıflandırmak, kategorilere ayırmak ve ayıklamak ve çıkarılan verileri doğrulamak için doğal dil işleme (NLP), Görüntü İşleme, derin öğrenme ve makine öğrenimi (ML) gibi yapay zeka teknolojilerini kullanır.

Akıllı Belge İşleme; (IDP) nedir ?

Akıllı Belge İşleme (IDP), yazılım robotlarını veya "botları" kullanan, yapılandırılmamış ve yarı yapılandırılmış bilgileri kullanılabilir verilere dönüştüren bir otomasyon türüdür. IDP, bir pdf dosyasının kodunu çözmek ve bir sisteme veri girmek gibi insan eylemlerini taklit eder.

IDP genellikle yüksek beceri veya karar verme gerektirmeyen, zaman alan ve tekrarlanan görevleri otomatikleştirmek için kullanılır. Örneğin, faturaları işlemek, müşteri kayıtlarını güncellemek veya veri girişi yapmak için bir IDP kullanabilirsiniz. RPA'nın kritik avantajlarından biri, karmaşık programlama veya diğer sistemlerle entegrasyon gerektirmemesidir. Bu, IDP'yi işletmelerin önemli bir zaman veya kaynak yatırımı yapmadan görevleri otomatikleştirmesi için iyi bir seçenek haline getirir.IDP, bu işletmelere aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli şekillerde yardımcı olabilir:

IDP'nin Faydaları

RPA ve IDP bazı benzerlikleri paylaşsa da, bazı önemli farklılıklar da vardır. RPA ve IDP arasındaki kritik farklılıklardan bazıları aşağıdakileri içerir:

Akıllı Belge İşleme (IDP) şunları sağlar:

 • Doğrudan maliyet tasarrufu. Büyük hacimli verileri işlemek için maliyetleri önemli ölçüde azaltarak giderleri azaltır.
 • Daha yüksek doğrudan işleme ; Higher straight through processing (STP): Bilgi çalışanlarının belgeleri manuel olarak işleme ihtiyacını en aza indirin.
 • Kullanım kolaylığı: İşletmelerin daha hızlı kurulum yapmasına ve daha fazla işlemi otomatikleştirmesine olanak tanır.
 • İşlem verimliliği: Belge merkezli süreçlerin uçtan uca otomasyonunu sağlar.
 • Doğruluk artışı: Yapay zeka kullanımıyla veri doğruluğunda anında önemli artışlar görün.
 • Stratejik hedef artışı: Otomatik veri işleme, müşteri deneyimini iyileştirmek gibi iş hedeflerini destekler.
Neden IDP Kullanmalısınız?

RPA veya Yapay Zeka kullanıp kullanmama kararı, işletmenizin özel ihtiyaçlarına bağlı olacaktır. Otomatikleştirmek istediğiniz çok sayıda yinelenen, kural tabanlı göreviniz varsa, RPA en iyi seçenek olabilir. RPA'nın uygulanması hızlı ve kolaydır ve zaman ve kaynaklar açısından önemli tasarruflar sağlayabilir. Küçük ve orta ölçekli işletmeler, Robotik Proses Otomasyonu (RPA) teknolojisinden yararlanmak için özellikle iyi bir konumdadır. Bu kuruluşlarda, operasyonel maliyetlerin düşürülmesi, yeni iş edinilmesi, mevcut müşterilerin elde tutulması, işgücü verimliliğinin artırılması ve ürün ve hizmetlerin kalitesinin artırılması dahil olmak üzere birçok görevden genellikle az sayıda insan sorumludur.

 • İş gücü üretkenliğini ve personel sayısı esnekliğini artırın: RPA, tekrarlayan, zaman alan görevleri otomatikleştirerek, çalışanların daha değerli faaliyetlere odaklanmalarını sağlayabilir. Bu, işletmelerin işgücünün üretkenliğini artırmasına ve personel düzeylerinin esnekliğini artırmasına yardımcı olabilir.
 • Servis maliyetlerini azaltın: RPA, insanların hâlihazırda gerçekleştirdiği birçok görevi otomatikleştirerek işletmelerin hizmet maliyetlerini azaltmasına yardımcı olabilir. Bu, işletmelerin işçilik ve diğer harcamalardan tasarruf etmelerine yardımcı olabilir ve diğer iş alanlarına daha fazla yatırım yapmalarına olanak tanır.
 • Veri doğruluğunu ve işleme hızını iyileştirin: RPA, işletmelerin veri işlemelerinin doğruluğunu ve hızını artırmasına yardımcı olabilir. RPA, halihazırda manuel olan görevlerin birçoğunu otomatikleştirerek işletmelerin hata sayısını azaltmasına ve süreçlerinin hızını artırmasına yardımcı olabilir.


Nasıl başlanır?

Süreçlerinizi otomatikleştirmek mi istiyorsunuz? Ardından, akıllı belge işlemeye yönelik yolculuğunuza başlamanıza yardımcı olabiliriz.

anaplatform çözümlerini inceleyin Daha fazlasını öğrenmek için bizimle iletişime geçin.

Referans Mimarisi

Finans sektöründeki belgeler, farklı yapay zeka hizmetleri gerektirebilecek düzen ve formatta farklılık gösterir. Aşağıda, finansal teknoloji endüstrisindeki çeşitli biçimler için referans mimarimizin bir örneği bulunmaktadır.

Teklifimiz nedir ?

Yapay Zeka (AI) yöntemlerini ve Derin Öğrenmeyi kullanarak verileri tanıyan, ayıklayan ve otomatik olarak değerlendiren self servis çözümümüzle, taranan belgelerin tüm potansiyelinden yararlanılabilir. Görüntü geliştirme, düzen ve optik karakter tanıma (OCR) sayesinde, düşük kaliteli belgeler için bile iyi bir sonuç elde edebiliriz.

Hizmetimiz sayesinde, tüm bilgiler görüntülerden veya taranan materyallerden çıkarılabilir ve Doğal Dil İşleme (NLP) veya Doğal Dil Anlama (NLU) kullanılarak içerik analizi için kullanılabilir hale getirilebilir.

Bu Teknolojiyi Kimler Kullanıyor?

Finans sektöründeki şirketler, kamu yönetimi, yayınevleri ve arşiv, kütüphane gibi kültür kurumları bu teknolojiden faydalanmaktadır.

Veri bilimcisi ekibimiz, müşterilerimizin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış bu hizmetleri geliştirdi. Belge analitiğimizi danışmanlık hizmeti olarak da sunuyoruz.

IDP hizmetimiz ile farklı robotları farklı işlere atayabilirsiniz. anaplatform RPA hizmeti, analiz, görselleştirme ve algoritma geliştirme için kapsamlı bir referans standart algoritmaları seti ve iş akışı uygulamaları sağlar.

 • Yoğunluk Dönüşümü
 • E-posta gönderme
 • Postalarda Filtreleme
Bir sorunuz mu var?

Finansta genetik verilerin gücünü ortaya çıkarmanıza yardımcı olacak güvenilir bir ortak arıyorsanız, bir platformdan başkasına bakmayın. Araştırma çabalarınızı ilerletmenize ve finansal sonuçları iyileştirmenize nasıl yardımcı olabileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bugün bize ulaşın.