Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

Search News Posts

  • Genel Sorular 850-244-11-22

  • Destek 850-244-11-22

anaplatform Data Consultancy
Fİnansta Tahmİnsel Analİz

Dijital Dönüşüm yolculuğunuzu analitik finans çözümlerimizle destekliyoruz.

Fİnansta Tahmİnsel Analİz

Fİnansta Tahmİnsel Analİz

Finansta tahmine dayalı analitik, gelir artışınızı, veri güvenliğinizi, risk yönetiminizi ve iş performansınızı önemli ölçüde etkileyebilir. Her sektörde çığır açan yeteneklere ve kapsama sahiptir. Artık tahmin doğruluğunu katlanarak artırabilir, planlama çabalarını azaltabilir ve pazar değişikliklerini erkenden belirleyebilirsiniz. Gartner, tahmine dayalı ve kural koyucu yetenekleri birleştirmenin, işletmelerin iş sorunlarını çözmesine ve daha akıllı kararlar almasına yardımcı olacağını söylüyor.

Hızla artan veri büyümesinin farkındayız. İşletmeler tonlarca veriyi yönetmenin heyecanını yaşarken, tahmine dayalı analitiği benimseyerek bu veri büyümesini bir nimet haline getirebilirsiniz. Büyük hacimli verileri elekten geçirebilir ve kalıpları ve eğilimleri belirleyebilir. Verileri analiz etmek ve tahminler yapmak için kapsamlı veri madenciliği, istatistiksel modelleme ve gelişmiş yapay zeka yetenekleri kullanır. Makine öğrenimi algoritmaları, sinir ağları ve bilişsel bilgi işlem yetenekleri, tahmine dayalı modellerin verimliliğini, hızını ve doğruluğunu artırır.

Gelir tahmini:

Tahmine dayalı analitiklerin nakit akışı tahmin modelleri, nakit girişlerinizi ve çıkışlarınızı daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir. Algoritma, fatura verilerinize, geçmiş ödeme eğilimlerinize, nakit pozisyonunuza ve diğer faktörlere dayalı olarak nakit girişlerinizin ve çıkışlarınızın modelini tahmin edebilir. Ayrıca, yatırımlarınızı daha iyi planlamanıza ve müşterilerinizi ödeme olasılıklarına göre segmentlere ayırmanıza olanak tanır. Doğru tahminlere ulaşmak için, nakit akışlarını tahmin etmeye yönelik gelişmiş modeller, olayları kategorize etmeye, etkileyen değişkenleri belirlemeye ve aykırı değerleri göz ardı etmeye yardımcı olan istatistiksel hesaplamalar kullanarak geçmiş verilerdeki eğilimleri analiz eder.

Müşteri ödeme tahmini:

Krediyle satış yaptığınızda, ödemelerle ilgili her zaman bir belirsizlik unsuru vardır. Tahmine dayalı analitik ile müşterinin ödeme yapıp yapmayacağını tahmin edebilirsiniz. Tahmine dayalı analitik algoritmaları, bir müşterinin zamanında ödeme yapıp yapmayacağını, kısmi veya eksik ödeme yapıp yapmayacağını veya son ödeme tarihinden sonra ödeme yapmak için zorlama gerektirip gerektirmediğini tahmin etmek için geçmiş ödeme eğilimleri, mevcut finansal güç, piyasa koşulları vb. gibi girdi verilerini kullanır.

Ödeme tahminleri, hesaplara öncelik vermenize ve müşteri etkileşimlerini ödeme olasılıklarına göre uyarlamanıza yardımcı olur. Bu, ödeme yapma olasılığı yüksek olan müşteriler için zaman ve emek harcamaktan kaçınmanızı sağlar. Bu aynı zamanda takip görevlerini azaltır, ekibiniz için zamandan ve emekten tasarruf sağlar.

Dolandırıcılık tespiti:

Dolandırıcılık amaçlı siber faaliyetlerin artmasıyla birlikte, herhangi bir CFO'nun finansal riskleri mümkün olduğunca düşük tutması için dolandırıcılık tespiti en önemli önceliklerden biridir. Sermaye yatırımları, para piyasası yatırımları, teknoloji harcamaları ve kredili satış risk içerir ve işin beklenmedik kayıplara maruz kalmamasını sağlamak için riski en aza indirmek çok önemlidir.

Tahmine dayalı araçlar, işlem verilerindeki çok küçük farklılıkları algılar ve dolandırıcılığı tahmin etmeye ve tespit etmeye yardımcı olur. Ayrıca çeşitli görevlerle ilişkili riskleri tahmin eder ve bunları iş üzerindeki etkilerine göre sınıflandırır.

Risk yönetimi:

Bir kredi satışı gerçekleştirdiğinizde tahmine dayalı analitik algoritmalar, müşterileri puanlamanıza ve risk düzeyini belirlemenize yardımcı olur. Kredi raporları ve piyasa verileri dahil olmak üzere çeşitli bilgi kaynaklarını kullanarak ödeme risklerini azaltır. AI destekli motor, müşteri ödeme geçmişine ve kredi limiti kullanımına dayalı olarak bloke siparişleri de tahmin edebilir..

Kaynak yönetimi:

Finans ekipleri ayrıca bütçeleme, planlama ve kaynak tahsisine önemli ölçüde zaman ve çaba ayırır. Fonlar ve bütçeler konusunda nihai karar vericiler sizsiniz. Uygun şekilde harcama yaptığınızdan emin olmak en iyisidir.

Tahmine dayalı analitik teknolojisi, kalıpları ve eğilimleri belirlemek için çeşitli kaynaklardan gelen verileri analiz eder ve bütçenin istenen yatırım getirisini (ROI) sağlayıp sağlamayacağını tahmin eder. Model, tarihsel verilerde yinelenen kalıpları ve eğilimleri tanımlar ve en iyi kaynak tahsisini önerir.

Alacak hesapları yönetimi:

Alacak hesaplarının yönetimi kritik bir finans fonksiyonudur. Alacak hesapları analitiği, işletme sermayenizi sınırlayabilecek riskler ve alacaklar hakkında gerçek zamanlı içgörüler sağlar. Hesapları kategorilere ayırır ve ne kadar işletme sermayesinin mevcut olacağını tahmin edebilir. AR ekibi, müşteri ödemelerinin tahsil edilmesinden, faturaların kapatılmasından ve defterlerin mutabakatından sorumludur.

Finansta Tahmine Dayalı Analitiğin Faydaları

Finansta tahmine dayalı analitik, firmalara belirli ekonomik senaryoları modelleme ve kanıta dayalı risk azaltma kararları alma konusunda yardımcı olabilir. İşte faydaları

  • Tasarruf Finans firmaları, tahmine dayalı analitiği bütçe oluşturma ve risk modellemeye dahil ederek günlük nakit akışlarına ilişkin daha iyi içgörü elde edebilir ve operasyonlarının maliyet etkinliğini artırabilir.
  • Risk önleme Tahmine dayalı analitik, finansal kurumlara belirli ekonomik senaryoları modelleme ve kanıta dayalı risk azaltma kararları alma konusunda yardımcı olur.
  • Daha az Dolandırıcılık kaybı Makine öğrenimi ve gelişmiş istatistiksel modeller, işletmelerin çok büyük miktarda veriyi gerçek zamanlı olarak işlemesine ve dolandırıcılığı daha etkin bir şekilde tespit etmesine olanak tanır.
  • Özel hizmetler Şirketler, büyük miktarda müşteri verisini analiz ederek, geniş ölçekte kişiselleştirilmiş hizmetler sunarak ve müşteri katılımını artırarak müşteri profillerini daha iyi anlayabilir.
  • Gelir artışı Makine öğreniminin etkin olduğu tahmine dayalı modeller, yatırım uzmanlarının daha fazla veriye dayalı ve kârlı pazar kararları almasını sağlar.
  • Daha iyi çalışan deneyimi Tahmine dayalı analitik, manuel görevleri yöneterek çalışanların daha ilgi çekici ve katma değerli görevlere odaklanmasını sağlayarak genel çalışan katılımını ve deneyimini artırır.
hizmetlerimiz

Zaman serisi analizi, makine öğrenimi algoritmaları ve derin öğrenme modelleri gibi gelişmiş teknikler de daha doğru tahminler yapmak ve yatırım performansını optimize etmek için kullanılabilir.

Bir sorunuz mu var?

Yukarıda belirtilen gereksinimlerde size yardımcı olacak bir teknoloji ortağı arıyorsanız, doğru yerdesiniz. Anaplatform'da, kuruluşların kurumsal yapılarını optimize etmelerine ve yönetişim ve veri güvenliğini geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek için çözümlerimize göz atın.