Style Sampler

Layout Style

Patterns for Boxed Mode

Backgrounds for Boxed Mode

Search News Posts

  • Genel Sorular 850-244-11-22

  • Destek 850-244-11-22

anaplatform Data Consultancy
Sosyal Medya Analitiği

Etkili Sosyal Medya Analitiği

Sosyal Medya Analİtİğİ

Social Media Analytics

Sosyal medya iletişimi, günümüzde markalar için bütünleşik iletişimin ayrılmaz bir parçasıdır. Günümüzde facebook, twitter, instagram, tumblr çok sayıdaki sosyal medya uygulaması Büyük Veri için önemli bir kaynaktır. Bu kaynaklar; sosyodemografik özellikleri, tüketici alışkanlıkları, yaşam tarzı davranışları, sosyo-kültürel yapıları ve sağlık durumları hakkında önemli bir veri zenginliği sağlar. İnsanların tercih ettikleri markalar, süpermarketlerden aldıkları ürünler gibi birçok konuda kullanılabilecek pasif olarak toplanmış veriler sunar.

Gerçek verinin Sosyal medya üzerinden alınarak araştırma konusu olan olguya ilişkin detaylı analizlerin yapılması mümkündü .

Reklam, tanıtım gibi konularda kullanıcılara ulaşma kolaylığı sağlaması nedeniyle de sosyal medya analitiği işletmeniz için çok önemli olabilir.

Sosyal medya; Twitter, Facebook gibi sosyal ağların yanı sıra blog, isteyen herkesin fikirlerini yazabildiği çevirim içi sözlükler, haber siteleri ve daha birçok yapısal olmayan veri içeren web kaynağını kapsamaktadır. Bu özelliği ile sosyal bilimlerde veri analitiği ve benzetim modelleri üzerinde çalışan araştırmacılar için önemli bir büyük veri kaynağıdır

Sizin İçin Ne Yapabiliriz ?

Markanız ve ürünleriniz için Sosyal Medya üzerinde yaptigimiz analizlerden yola çıkarak belirlenen kalıplar üzerinden geliştirdiğimiz analitik modeller ile geleceğe yönelik tahmine dayalı modelleme yapabiliyoruz.

Sosyal Medya Analitiği çözümlerimizle, tüm bu İçgörülerde analitik sağlıyoruz. Servislerimiz Sosyal medya görüşmelerini gerçek zamanlı olarak analiz edin.

osyal Medya analitiği büyük firmalar tarafından bir süredir kullanılmaktadır. Örneğin, Amazon kullanıcıların demografik özelliklerine göre kişiye özel teklifler sunarak kullanıcıları ile uzun süreli ilişki kurmayı hedeflenmiştir (Nemschoff, 2013). Öte yandan internet bankacılığı kullanan müşterilerin profilleri incelenerek elde edilen verilere çeşitli veri madenciliği yöntemleri uygulanarak, pazarlama stratejileri geliştirilebilmektedir

Sosyal Medya Çözümlerimiz

Müşterisi firma yada son kullanıcısı farketmeksizin işletmenizin bu kanallardan ürünleriniz hakkında yazılan iletileri toplayıp analiz etme, bunları satış rakamları ile karşılaştırma veya ilişkilendirme, gelecek için stratejiler geliştirme gibi imkanı sunuyoruz.

  • Yaşa ve Cinsiyete Göre Analizler: En çok hangi tarih harcandı? X tarihinde en yüksek satın alma miktarını hangi müşteriler yaptı?
  • Şehre Göre Analizler: En düşük satın alma tutarına sahip müşteriler kimler? x müşterisi hangi ülkelerden alışveriş yapıyor?
  • Ülkeye Göre Analizler: Bir siparişte kaç farklı ürün var?
  • Dile Göre Analizler: En çok satan ürünler nelerdir? X ürün grubundan alışveriş yapanların sepetlerinde başka hangi ürünler var?
  • Harcamaya Göre Analizler: Hangi bölgelerde/ülkelerde daha fazla sipariş miktarı var?
  • Sayfa Analizleri:Hangi iletişim kanalından ne kadar ciro elde edildi?
  • Yayın Analizleri:Bu kontrol paneli, sayfalarınızda oluşturulan gönderiler hakkında bilgiler içerir
  • Video Analizleri:Bu kontrol paneli, Sayfalarınızda yayınlanan videoların analizlerini içerir.
Sosyal Medya Verileri ile Duygu Analizi

Metin verilerinin analiz edilerek yazarın hangi duygu ile yazdığının ortaya çıkarılması amacıyla uygulanan duygu analizi tekniğinin en yaygın kullanılan iki yaklaşımı sözlük temelli ve makine öğrenmesi temelli yaklaşımdır.